Védett fákat is kivágtak Indonéziában, hogy papírt állítsanak elő belőle. A világ egyik vezető papírgyártója elismerte a hibát és változást ígér.
Óriási sikert ért el a Greenpeace Indonéziában. A világ harmadik papírfeldolgozóját, az Asian Pulp and Paper-t sikerült rávenni, hogy ismerje el eddigi káros tevékenységét és vessen véget a védett környezet elpusztításának.
Az APP egyik vezetője a Guardian-nek elmondta: „Nem csak beszélni kell a klímaváltozásról, hanem fellépni ellene.” A dolog előzménye, hogy a Greenpeace DNS-mintákkal igazolta, hogy a papíranyagokhoz a cég a ritka ramin fát is felhasználta.
A vállalat rá is szorult a változtatásra, mivel sok megrendelője, köztük olyan multik, mint a Xerox, vagy a Danone, bojkottal fenyegetőzött, mikor kiderült, a cég a veszélyeztetett szumátrai tigris rejtekéül is szolgáló raminerdőket tizedeli.
A szóban forgó fafajtát 2001 óta tilos kivágni az indonéz törvények szerint. Ekkor nyilvánították ugyanis a fajt veszélyeztetettnek. Ennek ellenére a Greenpeace által független laborokhoz küldött 59 mintából 46-ban mutatták ki a ramin jelenlétét.