A köztéri falakon próbálják megismertetni és megoldani az egyiptomi nők problémáit.
Egy graffitis csapat alakult még tavaly Egyiptomban, hogy a forradalom óta egyre népszerűbb utcai művészeten keresztül értessék meg a helyi nők gondjait a társadalommal. Egy svéd író agyából pattant ki az ötlet, mely a feltörekvő művészeti ágat lovagolja meg. Ma már hatvanan tevékenykednek a csapatban.
A Nők a falon elnevezésű projekt kiviszi az utcára, a széles nyilvánosság elé tárja a nők gyakorta súlyosan hátrányos helyzetét az észak-afrikai országban. Hogy mennyire hátrányos, azt talán a legmegdöbbentőbb adat mutatja meg: a Nők Jogainak Egyiptomi Központja szerint az ország nőinek több mint 80 százalékát érte már valamilyen szexuális inzultus a köztereken.
A kollektíva is főként a szexuális jellegű visszaéléseket domborítja ki munkáin. A művészek szerint még falfestés közben is gyakran érik őket inzultusok, ám a nők köztéri alázása már annyira bevett, hogy ezek miatt nem hagyják abba a munkát.
Ahogy az utcán, nyilvánosan, úgy a családon belül is. Az egyiptomi nők legtöbbször nem irányítói saját életüknek. A Nők a falon művész-aktivistái szerint, ha a női szerepeket újragondolnák, sok probléma megoldódna országuk társadalmában.